Bremse brekkasje

Jeg og en av mine sykkelvenner tok oss noen runder på en lokal sti i dag bare for å holde formen vedlike. For hans del endte det ikke så bra. Etter en tur over styret knakk faktisk selve bremsehendelen av resten av bremsen på styret. Det satt jo en bråstopper for vår planlagte tur på Ulriken i morgen.

En medvirkende årsak til dette kan nok være at den rett og slett satt for hardt fast i styret. Jeg pleier å skru mine så fast (eller løst) at jeg såvidt klarer å vri de rundt med håndmakt.

Heldigvis fikk vi tatt en del kule bilder, skulle nesten bare mangle siden vi hadde med egen feltfotograf. Her er et par, bare for show off.

Dette innlegget ble skrevet i Ukategorisert og merket , , av Audun. Bokmerk permalenken.

Om Audun

Audun Larsen er bergenser og har syklet terreng i årevis. Siden 2009 har mesteparten av syklingen hans foregått på steder man ikke finner asfalt og kanskje heller ikke grus, men heis. I utforløyper.